Sürüngen Yumurta Kuluçka Makineleri

  LaimCorner

  0/5 stars (0 votes)

  Sürüngen Yumurta Kuluçka Makineleri

  Kertenkeleler ve Amfibiler bu günlerde popüler evcil hayvanlar haline geliyor ve birçok insan sadece bir evcil hayvan dükkanından satın almak yerine kendi hayvanlarını yetiştirmeyi seviyor. Bir sürüngen kuluçka makinesinde bir sürüngen yumurtası elde etmeye çalışıyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken bazı önemli prosedürler vardır.

   

  Ortamınızı Seçin

  Yapmanız gereken ilk şey, kuluçka sırasında yumurtayı dinlendirecek bir ortam seçmektir. Bunun için kullanılacak en iyi maddenin ne olduğu konusunda çok fazla tartışma var, ancak en iyi iki aday perlit veya vermikülit olup, her biri aynı şekilde çalışmalıdır. Bu malzemelerin her ikisi de uygun hava akışını sağlamak ve küfü (sürüngen yumurtalarını kuluçkalarken en büyük endişe olan) önlemek için yumurtanın etrafında genişleyecektir kuluçka makinesi.

   

  Ortamın da nemli olması gerekiyor. Uygun orta-su karışımını belirlerken temel kural, ortamın zar zor topaklar olan noktaya kadar ıslanmasına izin vermektir, ancak bu nedenle sıkıldığında su damlamayacaktır. Yumurtadan çıkana kadar bu kıvamı korumaya çalışın.

   

  Yumurta Kabı

  Bu sonraki katman, kuluçka makinesinin içindeyken yumurtayı ve ortamı kapalı tutacaktır. Kabınızın bir kapağı olup olmayacağına siz karar verebilirsiniz, ancak bir kapak olması nemi etkileyebilir. Kuluçka makinesindeki nem ayarlarını kontrol ettiğinizden ve yumurtadan çıkarmaya çalıştığınız türlere göre ayarladığınızdan emin olun. Bir Tupperware harika çalışıyor. Kullanırsanız kapakta delikler açılmalıdır.

   

  Sürüngen Yumurta İnkübatörü

  Düzgün yapılmış herhangi bir ev yapımı veya ticari kuluçka makinesi yapacaktır. Kendi yumurta kuluçka makinenizi nasıl kuracağınıza dair planlar için aşağıdaki bağlantıya bakın. Yumurtayı besiyerine, kuluçka makinesinin ortasına yerleştirin ve cihazı, belirli sürüngen türlerinin gerektirdiği ayarlara ayarlayın. Yumurta(lar)ınızı yakından izleyin, çok sıcak, çok sıcak, çok nemli, çok kuru olup olmadıklarına dikkat edin. Yumurtalar çok ıslak görünüyorsa ve küflenme tehlikesi varsa, kapağı kaptan çıkarın ve ortamın su ile nemlenmesini azaltın. Çok ıslak yumurtalar küflenmeye başlayabilir ve çok kuru yumurtalar çökmeye başlayabilir (yumurtadan çıkmadan önce meydana gelen normal yumurta çukuru ile karıştırılmamalıdır). Yine, türünüzün özelliklerini bildiğinizden emin olun.

   

  Kuluçka makinesini kullanma, kuluçka makinesi seçme, kuluçka makinesi oluşturma veya kuluçka ile ilgili herhangi bir şey hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki web sitesine bakın.